بررسی 2 قطعه مهم از قطعات موتور هیوندا

قطعات موتور هیوندا
بررسی مهمترین قطعات موتور هیوندا
مارس 2, 2020
قطعات موتوری کیا
3 قطعه مهم از قطعات موتوری کیا
مارس 17, 2020

بررسی 2 قطعه مهم از قطعات موتور هیوندا

قطعات موتور هیوندا

در این مطلب بر آن هستیم تا به بررسی 2 قطعه مهم از قطعات موتور هیوندا بپردازیم. با ما همراه باشید. همچنین پیشتر به بررسی مهمترین قطعات موتور هیوندا پرداختیم که می توانید با مراجعه به مطلب قبلی، این مقاله را بخوانید.

2 قطعه مهم از قطعات موتور هیوندا کدامند؟

در مطلب پیشین به معرفی اصلی ترین بخش های قطعات موتور هیوندا پرداختیم. در این مطلب تلاش داریم تا به معرفی دو قطعه ی دیگر از موتور هیوندا که نقش اساسی در حرکت این قطعه دارند، بپردازیم.

شاتون

شاتون به شکل I بوده و از یک طرف به پیستون و از طرف دیگر به میل لنگ متصل می باشند. در قسمت انتهایی پیستون که به شاتون وصل است سوراخی وجود دارد. و همچنین در ساختار سیلندری پیستون، درست زیر رینگ های پیستون، سوراخ نیز هست.سوراخ ها را با یکدیگر هم تراز کرده و پین کوچک درون آن قرار می دهند. این پین مقاومت داشته و میله ها را به یکدیگر متصل می کند و می تواند مانند آونگ زیر پیستون حرکت کند؛ البته ساختار سیلندری و استوانه ای پیستون حرکات آن را محدود می نماید. برای آنکه پین از موقعیت خود تکان نخورد، با رینگ در هر دو طرف محدود شده است.

انتهاب دیگر شاتون می تواند به دو قسمت دیگر تقسیم شود.

سر موتور

سر موتور همانند بلوک موتور می باشد. قالب این قطعه از قطعات موتور هیوندا ،  به گونه ای ساخته شده است که قطعه ی ریخته گری شده می بایست برای جریان پیدا کردن هوا در سیلندر موتور باز شده و از طریق اگزوز گازهای سوخته شده را خارج کند. این عبور جریان هوا و ورود و خروج آن از سیلندر موتور با اینلت و واشرها کنترل می شود.

قطعات موتور هیوندا

بنابراین سر موتور نیز دارای سوراخ های استوانه ای بوده تا لوله ی واشرها درون آن جای گیرند. علاوه بر سوختن ترکیب هوا-سوخت به اسپارک که می ابست درون سیلندر موتور قرار داشته باشدف نیاز بوده و به همین دلیل به سوراخ استوانه ای در بلوک موتور برای قرار دادن اسپارک درون سیلندر موتور، نیاز است.

امیدواریم از مطلبی که در خصوص بررسی 2 قطعه مهم از قطعات موتور هیوندا برای شما نوشتیم، راضی بوده باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × چهار =