مهمترین فاکتورهای فیلتر هوا در قطعات هیوندای

لوازم یدکی هیوندای
بررسی فاکتورهای تعویض لوازم یدکی هیوندای
دسامبر 28, 2019
جعبه دنده در قطعات هیوندای چه نقشی دارد؟
ژانویه 4, 2020

مهمترین فاکتورهای فیلتر هوا در قطعات هیوندای

فیلتر هوا هیوندای

تعویض و تعمیر قطعات هیوندای به عمر بیشتر خودرو و کارکرد بهتر آن کمک می کند. اما بسیاری از افراد تعویض فیلتر هوا را نادیده گرفته و از تاثیر این قطعه بر عملکرد بهتر ماشین، غافل هستند. با ما همراه باشید تا در این خصوص بیشتر بدانید. پیشتر نیز به بررسی فاکتورهای تعویض لوازم یدکی هیوندای پرداختیم که می توانید با کلیک بر لینک این مطلب را مشاهده و مطالعه نمایید.

فیلتر هوا یکی از مهمترین قطعات هیوندای

مدل های جدید خودروها دو فیلتر هوا دارند که یکی از آنها به کابین و دیگری به موتور متصل هستند. فیلتر هوای کابین نیز به تعویض نیازمند است اما به اندازه ی فیلتر هوای موتور نه. کاربرد فیلتر هوای  موتور در قطعات هیوندای جلوگیری از گرد و خاک گیری، کثیف شدن و ورود دیگر آلاینده های موجود در هوا به موتور می باشد. پس از مدتی، فیلتر هوا کثیف و گرفتگی می شود، و نیاز به تعویض دارد.

تعویض فیلتر هوا

زمان تعویض فیلتر هوا در خودروها متفاوت می باشد. جدول نگهداری و تعویض فیلتر هوا بسته به مدل خودرو، از تعداد روز و مسافت پیموده شده(کیلومتر) تغییر پیدا می کند. شما می بایست با یک بررسی و یک بار دیدن فیلتر هوا، متوجه شوید که فیلتر نیاز به تعویض دارد یا نه. اگر متوجه محل و لکه های سیاهی در ورودی هوا شدید، زمان تعویض فیلتر رسیده است. خوشبختانه فیلتر هوا در دسترس بوده و می توان با یک بررسی دستی، آن را چک کرد.

قطعات هیوندای

فیلتر هوای گرفته تاثیری بر میزان سوخت خودرو ندارد اما می تواند به شتاب ماشین حدود 6 تا 11 درصد ضربه بزند. اندازه گیری شتاب از اندازه گیری سوخت خودرو سخت تر می باشد، برای همین شما تا زمانی که شتاب خودرو کاهش پیدا کند.

حتما این مقاله را نیز مطالعه کنید
اهمیت رسیدگی به رادیاتور در لوازم یدکی هیوندای

برای همین توصیه می شود که فیلتر هوا به طور مرتب بررسی شده و در صورت نیاز این قطعه از قطعات هیوندای را تعویض نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده + 19 =